Start arrow Aktualności arrow Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła
Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła
06.07.2009.
W niedzielę 28 czerwca 2009 r. w będzińskim Muzeum Zagłębia przy Pałacu Mieroszewskich odbył się „Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła”. Impreza przyciągnęła tłumy będzinian i gości z całego Zagłębia. Przyjechali tu całymi rodzinami. Pogoda i humory dopisały! Stowarzyszenie Moje Miasto wraz z Muzeum Zagłębia przygotowało wystawę plenerową o ginących zawodach i rzemiosłach.

 

 Image

 Podczas jarmarku można było zobaczyć i kupić wyroby rękodzieła artystycznego i ludowego, wytwory rzemieślników. Napić się naturalnego piwa lub miodu, zjeść smaczne placki ziemniaczane, czy coś z grila.

 
 
Image 
 
Oprócz straganów z glinianymi garnkami, drewnianymi rzeźbami, obrazami na szkle, koronkami, wyszywanymi serwetami, koszykami i zabawkami tudzież wędlinami, miodami i piwem można było posłuchać występów zespołów oraz kapel ludowych. Wystąpiły nastepujące zespoły: Wrzos z Ryczowa-Kolonii, Gołowianie z Dąbrowy Górniczej, Ziemia Będzińska z Będzina, Komitywa z Dabrowy Górniczej-Ząbkowic oraz Rogozanki z Rogoźnika.

Image

Image
 

 
Image
 
Image 
 
Na zwiedzających czekała również wystawa plenerowa przygotowana przez nasze stowarzyszenie "Moje Miasto" wraz z Muzuem Zagłębia w Będzinie opowiadająca o ginących zawodach i rzemiosłach.
 
 Image
 
Na sztalugach tuż pod pałacem Mieroszewskich można było dowiedzieć się w szczegółach m.in. takich dawnych zawodów jak : rymarstwo, ciesielstwo, hafciarstwo, kołodziejstwo, kowalstwo, plecionkarstwo.
 
 
 
Image 

Patronat honorowy nad „Jarmarkiem Rzemiosła i Rękodzieła” objął Starosta Powiatu Będzińskiego – Adam Lazar oraz Prezydent Będzina – Radosław Baran.
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
 
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie Muzeum Zagłębia w Będzinie >>> zobacz >>>
oraz
na stronie Powiatu Będzińskiego >>> zobacz >>>
Zmieniony ( 20.07.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »