Start arrow Aktualności arrow Wirtualny Zamek na Dniach Będzina
Wirtualny Zamek na Dniach Będzina
11.06.2008.

Zgodnie z zapowiedziami udało nam sie na tegorocznych Dniach Będzina zaprezentować projekt Wirtualny Zamek. Pokaz miał miejsce w sobotę 7 czerwca 2008 pod zamkiem. Przez cały dzień byliśmy w namiocie u podnóża zamku, niestety, mimo zaciemnienia, na dużym ekranie niewiele było widać. Można było przez ramię zaglądać bezpośrednio w ekran laptopa...

 

Image

Namiot rozstawiliśmy niemal na samym dole wzgórza, na wprost żelków Haribo i krówek. Na początku Pan Inżynier (Piotr - Trinity Interactive) musiał rozszyfrować jednoobrazkową instrukcję produktu Made in China.

Image 

Potem dobrą godzinę walczyliśmy z wiatrem (na fotce: Sławek - Trinity Interactive). 

Image 

Image

 W końcu wczesnym przedpołudniem cała konstrukcja stanęła na własnych nogach, chociaż przez cały czas słychać było niepokojąco trzaskające ożebrowanie.

Image 

Piotr, Sławek (Trinity Interactive) oraz gość próbują coś dojrzeć na ekranie laptopa.

Image

Wśród widzów nie zabrakło Starosty Będzińskiego wraz z żoną.

Wieczorem - zgodnie z zapowiedziami - uruchomiliśmy pokaz na scenie. W czasie wcześniejszego koncertu muzyki dawnej zaczął padać deszcz, więc sporo osób ubyło spod zamku. Część jednak została i mieli okazję zobaczyć pierwszy publiczny pokaz projektu w Będzinie. Obraz był średniej wielkości, gdyż dysponowaliśmy tylko zwykłym rzutnikiem. Ale podstawowy cel udało nam się osiągnąć. nareszcie przełamana została dziwna będzińska bariera i projekt ma szansę zaistnienia na dłużej. Być może już we wrześniu będzie na zamku zainstalowana specjalna platforma, żeby każdy zwiedzający mógł swobodnie poruszać się po naszej rekonstrukcji. Całość będzie także dostępna do kupienia w formie płyty CD.

Image 

Jarek (Moje Miasto) próba przebieranki. 

Image 

Jarek (Moje Miasto) w stroju żołnierza z będzińskiej załogi zamkowej, uszytym specjalnie na potrzeby projektu (w wersji finalnej wirtualnego zamku pojawią się oczywiście postacie)

 

Na końcowy efekt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, na razie zadowolić się musimy tylko obrazkami. 

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 12.06.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »