Start arrow O nas
Intro
11.06.2007.

 

AKTUALNOŚCI [wejście]

 


 

Stowarzyszenie na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Moje Miasto (Mea Urbs) powstało z zamiarem upowszechniania działań dla poprawy stanu środowiska naturalnego oraz pielęgnacji krajobrazu kulturowego regionu  oraz miast okolicznych.

 


 

Realizowane główne projekty :

1. Wspólna rzeka - Czarna Przemsza

2. Ufortyfikowane obiekty sakralne

3. Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych 

4. Osiedla patronackie

 


Dane Stowarzyszenia

 

NIP: 6252351127

Regon: 240724350

Nazwa: Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Moje Miasto

Nr konta bankowego : 32-2490-0005-0000-4530-2722-0325 ALIOR BANK

 


Po dwustu latach uprzemysłowienia stoimy w obliczu zachodzącej na naszych oczach zmiany charakteru miast Górnego Śląska. Obserwujemy dynamiczne przemiany gospodarcze, którym towarzyszą żywiołowe przeobrażenia regionu. Zdegradowane środowisko przyrodnicze wymaga tutaj pomocy większej, niż może ją zapewnić administracja lokalna.

Opustoszały setki obiektów przemysłowych, które w międzyczasie stały się cennymi zabytkami i których losem należy się koniecznie zająć.

”Moje miasto” podejmuje te tematy, traktowane do tej pory oddzielnie – przypomina również, że ziemia ta jest „pograniczem” i jak każde pogranicze kryje w sobie bogactwo przenikających się kultur, idei i symboli. Zagłębie i Górny Śląsk są regionami pełnymi architektury poprzemysłowej, terenów zielonych, zbiorników wodnych. Ich rewitalizacja podniesie jakość życia mieszkańców, zatrzyma migracje, otworzy nowe horyzonty rozwoju.

W chwili obecnej przygotowujemy jeden duży projekt i kilka mniejszych, edukacyjno-rekreacyjnych. Jeżeli to Was interesuje, przyłączcie się! Każdy ciekawy pomysł zostanie przedyskutowany z profesjonalistami i ma szansę na realizację. Serdecznie zapraszamy młodzież - w każdym wieku - jak również osoby dojrzałe, pragnące mądrze i niebanalnie spożytkować swoje doświadczenie i energię.

Zmieniony ( 25.10.2018. )